Get Adobe Flash player

Voynich

Bezwzględność prekognicji nie podlega dyskusji

Poprzednie dwa wydarzenia – „Brexit” oraz „Nicea”, (jak i wszystkie poprzednie), tak dokładnie „przepowiedziane” przez autora Manuskryptu Voynicha w jego zielarskiej (historycznej) części, stanowią potwierdzenie tego, iż moja interpretacja ilustracji jest jak najbardziej zasadna. Jeśli zatem kontinuum czasu i wydarzeń historycznych ma się potwierdzić, to czekają nas wkrótce nieciekawe czasy – ale o tym to już mówi następna strona Manuskryptu Voynicha, którą opublikowałem na moim blogu 25 września 2014 roku.

49V

49V – http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito096.jpg 

Bomba jądrowa.

Korzeń – mały, okrągły, o kształcie purchawki chropowatej – brodawkowate kolce. Liście – prawie na całej długości wysmukłej łodygi brak liści – są one obcięte, jednakowoż na samym jej szczycie dostrzec można niesamowite kłębowisko liści, których kształt kojarzy się z olbrzymim parasolem lub grzybem. Kwiat – mały granatowo-czarny kwiatek.

Korzeń – jak już to wielokrotnie na poszczególnych przykładach udowadniałem, wszystkie elementy każdej z roślin mają jakieś symboliczne znaczenie, przesłanie. Szczególnie odnosi się to podstawowego segmentu tych „zaszyfrowanych informacji” – korzenia. Nie inaczej jest w tym przypadku. By odgadnąć jakiego to miejsca i czego dotyczą wydarzenia związane z tą rośliną nie trzeba wiele – należy zapoznać się z opisem purchawki chropowatej – jej morfologią i znaczeniem, zaś bezdyskusyjnym lokalizatorem „teatru zdarzeń” jest łacińska nazwa tego grzyba: „Lycoperdon perlatum Pers”.

Wysokość 3-7 cm, średnica 2-4 cm, kształt maczugowaty lub gruszkowaty, o wierzchołku zaokrąglonym, lub zakończonym garbem. Pokryty jest brodawkowatymi kolcami. Początkowo cały owocnik jest biały, dojrzały staje się ochrowy lub brązowy i łysy. Kolce po dotknięciu z łatwością odłamują się, pozostają wówczas po nich okrągławe oczka. W dojrzałym owocniku całe jego wnętrze zamienia się w ogromną ilość zarodników, owocnik na szczycie pęka i przez powstały otwór uwalniają się zarodniki (pod wpływem wiatru lub dotknięcia przez zwierzęta lub ludzi). Już krople deszczu o średnicy 1 mm są wystarczające do wyrzucenia zarodników. Pojedynczy podmuch wiatru może uwolnić nawet 1 milion zarodników. (…) Badania bio akumulacji wykazały, że purchawka chropowata łatwo akumuluje występujące w glebie metale ciężkie oraz selen, i może być wykorzystana w tym celu jako gatunek wskaźnikowy Doświadczalnie wykazano też jej zdolność do wiązania jonów rtęci z roztworów wodnych, badana jest jej przydatność w tym względzie do oczyszczania wody i ścieków zanieczyszczonych rtęcią.”

(link) – http://pl.wikipedia.org/wiki/Purchawka_chropowata 

49V – Bomba jądrowa.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Nicea – 19 sierpnia 2014

Kolejny „historyczny” wpis z mojego bloga – z 19 sierpnia 2014 roku. Bezwzględność prekognicji nie podlega dyskusji.

manuscrito095

49R – http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F49r.jpg

Orient vs. Okcydent.

Korzeń: rozległy, widać iż jest on podgryzany przez jakieś szkodniki. Liście: dwa kłębowiska gęstych liści, wyrastają one z długiej i solidnej łodygi, która jednakowoż w górnej swojej części wyraźnie więdnie – drugie, wyższe kłębowisko liści opuszczone na dół. Kwiat: liczne małe czerwono-niebieskie kwiatki wyrastają z dwu długich i rachitycznych, zwiędłych łodyg. Im dalej tym tym gorzej: kwiaty tracą kolor.

Korzeń: Podgryzające korzeń dwa szkodniki zapowiadają „kłopoty” tej rośliny. Nic w naszej historii nie dzieje się nagle, nie powstaje z próżni. Większość z wydarzeń ma swoje niewidoczne korzenie – przyczyny, których konsekwencje dopiero z czasem ujawniają się z całą swoją bezwzględnością. Tak też i kłopoty tej rośliny, którą ogólnie rzecz ujmując nazwałbym cywilizacją zachodu, wynikają bezpośrednio z wcześniejszych poczynań. Podgryzające korzeń szkodniki symbolizują zajadłą nienawiść fanatycznego fundamentalizmu islamskiego w stosunku do cywilizacji zachodu (element odwiecznego konfliktu), w szczególności zaś do tego wszystkiego złego co ta cywilizacja ze sobą przynosi. Liście: Dwa kłębowiska zielonych liści – to dwa segmenty – etapy owej cywilizacji zachodu: najpierw zachodnioeuropejska, później (powyżej) – amerykańsko-zachodnioeuropejska. Górne kłębowisko liści wyraźnie więdnie – co jest dowodem na to, iż podgryzanie szkodników będzie bardzo uciążliwe w skutkach. Kwiaty: ich kolory tracą na intensywności, jeden nawet całkiem bezbarwny, co jest informacją mówiącą o tym, iż mimo wszystko wartości cywilizacyjne zachodu są ponadczasowe – przetrwają ten niekorzystny okres, będzie to jednak okupione olbrzymimi stratami.

49R – Orient vs. Okcydent.  

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Brexit – 1 lipca 2014

Wczoraj – 23 czerwca 2016 roku, obywatele Wielkiej Brytanii w głosowaniu powszechnym zdecydowali o wystąpieniu z Unii Europejskiej – tak zwany Brexit. Dla sceptyków – szczególnie tych brytyjskich, jest to spełnienie oczekiwań, natomiast dla euroentuzjastów – zaskoczenie i szok. Mimo wszystko, jedno jest pewne, skutkiem tego historycznego wydarzenia będzie czas zawirowań gospodarczych, oraz konieczność ponownego przedefiniowania wszystkich najważniejszych uwarunkowań geopolitycznych na kontynencie europejskim.

Jeśli chodzi o mnie – nie jest to dla mnie ani zaskoczenie, ani tym bardziej szok, ponieważ już dwa lata temu na tym blogu zamieściłem wpis o tym, iż Unię Europejską czeka powolny uwiąd – i w konsekwencji rozpad, czego dowodem jest mój wpis z 1 lipca 2014 roku:

48V

48V – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F48v.jpg

Rozpad Unii Europejskiej.

Korzeń: bezbarwny, dwu segmentowy – jedna część korzenia wyrasta bezpośrednio z drugiej. Liście: duża ilość zielonych i postrzępionych liści, rosną one na dwóch bezbarwnych łodygach. Kwiat: na każdej z tych łodyg rosną po dwa granatowe pąki.

Korzeń: powstanie i rozwój (czyli korzenie) Unii Europejskiej był stopniowy, ewolucyjny: najpierw była to Europejska Wspólnota Węgla i Stali – czyli wspólnota gospodarczo-polityczna o lokalnym zasięgu i znaczeniu, później, po przyłączeniu coraz to nowych członków, szczególnie tych ze wschodu Europy, potężny organizm, którego celem była tak integracja gospodarcza, ale co istotniejsze, integracja geopolityczna, o zamiarach bardzo niejasnych. Dlatego też ten korzeń dwu segmentowy, symbolizować ma ów ewolucyjny charakter. Liście: zielone i postrzępione, wiele mówią o kłopotach tych państw po tej swoistej turbulencji finansowej i politycznej jaką będą musiały przezwyciężyć te poszczególne państwa członkowskie, których gospodarka ukierunkowana na byt wspólnotowy, teraz ma powrót będzie musiała być przestawiona na większą samowystarczalność – konkurencyjność. Fakt, iż liście – poszczególne państwa wyrastają z dwu łodyg, sygnalizuje powrót do historycznej semantyki – Europa wschodnia i zachodnia. Kwiat: dwa granatowe pąki na każdej z łodyg, świadczą o tym, iż ta turbulencja będzie miała raczej nieciekawe skutki. Tak jak w przypadku poprzedniej rośliny, wszystkie powyższe wnioski wysublimowane zostały na podstawie wiedzy zawartej w przepowiedniach Nostradamusa – konkretnie w Almanachu na rok 1560, a także to co jest zakodowane w przepowiedni Nostradamusa: Przepowiednia ogólna za 1560 rok z Nowej Wielkiej Prognozy.

(link)- http://gloriaolivae.pl/?m=201407

Ten potwierdzony przez aktualną rzeczywistość fakt prekognicji nie jest bynajmniej moją zasługą, ale jest dziełem twórców Manuskryptu Voynicha. W tym miejscu chciałbym dodać tylko, iż wiedza o tych wydarzeniach zakodowana jest również w przepowiedniach Nostradamusa (Almanach na rok 1560, oraz Przepowiednia na ten sam rok), czego dowody także można znaleźć na moim blogu. Następne ilustracje Manuskryptu Voynicha skrywają w sobie wiedzę o następnych wydarzeniach, ale to już temat na inne wpisy.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha – część biologiczna – „Il Une Fois… La Vie”.

Część biologiczna Manuskryptu Voynicha to w graficzno-symboliczny sposób przedstawiona wiedza o najistotniejszych częściach składowych fizjologii człowieka. Nie jest to opowieść o zabiegach balneologicznych, sposobach leczenia – spa.

Część biologiczną należy rozumieć w ten sam sposób jak to przedstawił Albert Barillé we francuskim serialu animowanym: Il Etait Une Fois… La Vie – Once Upon a Time… Life.

75R – Męski układ płciowy.

75V – Narządy układu moczowego.

76V – Biologia życia ludzkiego.

77R – Cykl miesiączkowy.

77V – Żeński układ płciowy.

78R – Układ hormonalny (endokrynny) u mężczyzn.

78V – Gruczoł wydzielania wewnętrznego.

79R – Zmiany w jajniku podczas cyklu miesiączkowego.

79V – Układ hormonalny u kobiet. Estrogeny.

80R – Psychofizjologia seksualności kobiet.

80V – Orgazm.

81R – Układ moczowy – nerki.

81V – Układ moczowy – pęcherz moczowy.

82R – Układ pokarmowy.

82V – Układ oddechowy.

83R – Układ nerwowy. Neuron.

83V – Wzrok.

84R – Smak. Zmysły somatyczne. Węch.

84V – Słuch.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (84V)

123.

84V

84V

84Vhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito152.jpg

Słuch.

Od góry:

Słuch – zmysł umożliwiający odbieranie fal dźwiękowych, które przekształca w drgania mechaniczne, a drgania w impulsy nerwowe. Odpowiada także za zmysł równowagi – błędnik. Uszy – budowa: ucho zewnętrzne, środkowe (błona bębenkowa, trąbka słuchowa), wewnętrzne (ślimak, nerw słuchowy).

84V – Słuch.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (84R)

122.

84R

84R

84Rhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito151.jpg

Smak. Zmysły somatyczne. Węch.

Od góry:

1. Kubki smakowe – zbiorowiska receptorów smakowych (na języku, podniebieniu, nabłonku gardła – około 10.000 kubków).

2. Zmysły somatyczne związane z receptorami na skórze (dotyk – bodźce czuciowe, nocycepcja – zmysł bólu, zmysł temperatury.

3. Węch – związany z nosem (rejestruje cząsteczki chemiczne).

84R – Smak. Zmysły somatyczne. Węch.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (83V)

121.

83V

83V

83Vhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito150.jpg

Wzrok.

Od góry:

1. Naczynia gałki ocznej: tętnice, żyły, naczynia chłonne.

2. Oczy – budowa: nerw wzrokowy, ciało szkliste, soczewka.

3. Unerwienie gałki ocznej: warstwa ziarnista zewnętrzna, warstwa ziarnista wewnętrzna. Komórki nerwowe należą do drogi wzrokowej – przekazują bodźce wzrokowe do kory mózgu.

83V – Wzrok.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (83R)

120.

83R

83R

83Rhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito149.jpg

Układ nerwowy. Neuron.

Od góry:

1. Układ nerwowy somatyczny – łączność ze światem zewnętrznym, odbiera bodźce.

2. Układ nerwowy autonomiczny – sprawuje kontrolę nad przemianą materii.

3. Neuron – przyjmuje, przetwarza i przekazuje informację w postaci impulsów elektrycznych.

4. Budowa neuronu: jądro, wypustki – dendryty, łącza – synapsy.

83R – Układ nerwowy. Neuron.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (82V)

119. 

82V

82V

82Vhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito148.jpg

Układ oddechowy.

Od góry, od prawej:

1. Jama ustna, język.

2. Gardło (przewód trąbkowy łączący z: uchem środkowym, krtanią, tchawicą).

3. Jama nosowa (pole węchowe, zatoki).

4. Oskrzela.

Na dole:

5. Płuca – wymiana gazowa (tlen dyfunduje do opływającej pęcherzyk krwi, do pęcherzyka dostaje się dwutlenek węgla).

6. Wdech i wydech.

82V – Układ oddechowy.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (82R)

118.

82R

82R

82Rhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito147.jpg

Układ pokarmowy.

Od góry, od prawej:

1. Jama ustna – wstępna mechaniczna obróbka pokarmu, enzym trawienny (amylaza ślinowa).

2. Gardło.

3. Przełyk.

Środek, od lewej:

4. Żołądek – wpust żołądka, odźwiernik, dwunastnica. Proces trawienia pokarmu – związki chemiczne za pomocą enzymów rozkładane są na mniejsze cząsteczki.

5. Dalsze trawienie w jelicie cienkim. 

Na dole:

6. Jelito grube – końcowy proces formowania kału (jelito ślepe, okrężnica, odbyt).

82R – Układ pokarmowy.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (81V)

117.

81V

81V

81V – http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito146.jpg

Układ moczowy – pęcherz moczowy.

1. Pęcherz moczowy – cewka moczowa.

81V – Układ moczowy – pęcherz moczowy.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (81R)

116.

81R

81R

81Rhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito145.jpg

Układ moczowy – nerki.

Na górze i na dole:

1. Nerki – moczowody.

81RUkład moczowy – nerki.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (80V)

115.

80V

80V

80Vhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito144.jpg

Orgazm.

Od góry, po prawej:

1. Pobudzenie aktywności układu przywspółczulnego (wzrost ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie akcji serca).

2. Skurcz mięśni związanych z narządami płciowymi.

Poniżej, od lewej:

3. Hormony u kobiet – oksytocyna (skurcze macicy i jej szyjki).

4. U mężczyzn – pompowanie nasienia do cewki moczowej.

Poniżej, od lewej:

5. Szczytowanie (K).

6. Przepływ nasienia przez członek (M).

Na dole:

7. Ejakulacja.

80V – Orgazm. 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (80R)

114.

80R

80R

80Rhttp://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito143.jpg

Psychofizjologia seksualności kobiet.

Od góry, od lewej:

1. Fantazje i marzenia erotyczne, zauroczenie, fascynacja, zakochanie, miłość.

2. Czynności przedkopulacyjne (gra wstepna), czynności kopulacyjne: pożądanie i pobudzenie seksualne (bodźce zmysłowe i wyobrażeniowe – wzwód członka, lubricatio).

Środek, od lewej:

3. Faza plateau,

4. Faza orgazmu.

Na dole, od prawej:

5. Faza odprężenia.

6. Zapłodnienie.

80R – Psychofizjologia seksualności kobiet.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (79V)

113.

79V

79V

79V – http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito142.jpg

Układ hormonalny u kobiet. Estrogeny.

Od góry:

1. Przysadka, podwzgórze – estrogeny.

2. Rozwój cech płciowych.

3. Popęd płciowy.

4. Regulacja cykli menstruacyjnych – wydzielina z pochwy (rybi zapach, ruja).

79V Układ hormonalny u kobiet. Estrogeny.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (79R)

112.

79R

79R

79R http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito141.jpg

Zmiany w jajniku podczas cyklu miesiączkowego.

Od góry:

1. Jajowód.

2. Pęcherzyk Graafa.

3. Dojrzewanie pęcherzyka.

4. Przedostanie się jaja do jajowodu.

5. Owulacja.

79R – Zmiany w jajniku podczas cyklu miesiączkowego.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (78V)

111.

78V

78V

78V – http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito140.jpg

 

Gruczoł wydzielania wewnętrznego.

1. Nadnercze.

78V – Gruczoł wydzielania wewnętrznego. 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (78R)

110.

78R

78R

78R – http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito139.jpg

Układ hormonalny (endokrynny) u mężczyzn.

Od góry:

1. Przysadka – komórki układu nerwowego.

2. Podwzgórze.

3. Jądra.

78R – Układ hormonalny (endokrynny) u mężczyzn.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (77V)

109.

77V

77V

77V – http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito138.jpg

Żeński układ płciowy.

Od góry:

1. Układ rozrodczy ogólnie: (jajniki, jajowody, macica).

Żeńska anatomia z profilu:

Po lewej: 

2. Jama macicy. 

3. Pochwa, przedsionek, wargi sromowe.

Po prawej:

5. Jelito grube, odbytnica.

6. Pęcherz moczowy – cewka moczowa.

77V – Żeński układ płciowy.

 

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (77R)

108.

77R

77R

77R http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/imagenes_manuscrito/manuscrito137.jpg

Cykl miesiączkowy.

Od góry:

1. Cykl miesiączkowy (od prawej: faza lutealna – menstruacja – faza folikularna – owulacja).

2. Owulacja – menstruacja, lub owulacja – zapłodnienie.

77R – Cykl miesiączkowy.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Najnowsze komentarze

Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Visits

Weather condition