Get Adobe Flash player

Miesięczne Archiwa: Czerwiec 2014

Manuskrypt Voynicha (48R)

93. 

48R

48R

48R – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F48r.jpg  

Histeria.

Korzeń: rozgałęziony, bezbarwny. Liście: Jedynym wyrazistym (nie pozbawionym koloru) elementem tej rośliny są właśnie liście, których kształt jest raczej nietypowy – przypominają rozczapierzone palce ludzkich dłoni. Kwiat: trzy bezbarwne, przypominają koszyczki słonecznika.

Histeria – dawne określenie zaburzeń, które obecnie można zaliczyć do zaburzeń dysocjacyjnych, konwersji, ale głównie różnego rodzaju zaburzeń nerwicowych.  Cechuje ją nadmierna ekstrawersja, emocjonalność, płaczliwość, demonstracyjność zachowań, które są powodowane nieuzasadnionym lękiem o funkcjonowanie danej części własnego ciała. Zaburzenia te występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jednak dawniej histerię przypisywano wyłącznie kobietom i często wiązano jej występowanie z nieprawidłowym funkcjonowanie macicy.”  (link)- http://pl.wikipedia.org/wiki/Histeria

Korzeń: powyżej zamieszczona definicja jest kluczem do zrozumienia ukrytego znaczenia tej „rośliny”. Tak więc korzeń to symboliczna „macica” – narząd żeńskiego układu rozrodczego, w którym następuje rozwój embrionalny kręgowców. Biorąc pod uwagę kontinuum historyczne, oraz, co ważniejsze, to co zakodowane jest w przepowiedniach Nostradamusa – konkretnie w Almanachu na rok 1560 (czego jeszcze nie zamieszczałem), a także to co jest zakodowane w jego: Przepowiedni ogólnej za 1560 rok z Nowej Wielkiej Prognozy (link)- http://pytyja.blox.pl/2013/03/Przepowiednia-ogolna-za-1560-rok-z-WNPrognozy.html

to owa macica, to nic innego jak ten świat, ta cywilizacja, którą można określić mianem kultury, cywilizacji zachodu, w którym obecnie my europejczycy żyjemy (o wpływie amerykanów nie wspominając), w którym to tym zachodnim modelu kultury i wartościach filozoficznych, politycznych, a także gospodarczych, następuje swobodny i nieskrępowany żadną dyktaturą rozwój. Liście: jedyny zielony element rośliny uwypukla problem węzłowy: histeria – czego egzemplifikacją mają być / są te rozczapierzone dłonie – jeden z widocznych objawów nadciągającej katastrofy finansowej, gospodarczej, politycznej – kryzys ten będzie spowodowany wydarzeniami na Ukrainie (rosyjski gaz), jak i wypaleniem się dalszej możliwości trwania w nieefektywnym (drętwym) systemie gospodarczo-politycznym.

Pojęcie histerii stworzyli starożytni Grecy. Tamtejsi lekarze opisywali jako histerię każde schorzenie, które według nich miało bardziej psychologiczne niż fizyczne podłoże. Uważali oni, że problemy psychologiczne dotyczą jedynie kobiet, dlatego też ich źródłem musi być ich łono. Słowo histeria pochodzi od greckiego słowa określającego łono, stąd też chirurgiczny termin „histerektomia” oznaczający wycięcie macicy. W XIX i XX wieku histeria w rozumieniu medycznym miała bardziej sprecyzowane znaczenie. Lekarze diagnozowali histerię jako obecność objawów, które nie miały fizycznego uzasadnienia, nie zaś jako skłonność do żywych i przesadzonych reakcji emocjonalnych. U pacjenta z histerią mogą występować niewyjaśnione, ale utrzymujące się utykanie, niedowład, drętwienie lub brak.” (link)- http://portalwiedzy.onet.pl/4868,31980,1468963,1,czasopisma.html

Kwiat: trzy bezbarwne, przypominające koszyczki słonecznika – można domniemywać, iż te zawirowania finansowe, gospodarcze i polityczne przyczynią się do zdysfrakcjonowania, podzielenia (na koszyczki) co do znaczenia i wartości – cokolwiek by to znaczyło – trzy różnej wielkości i wysokości kwiaty.

48R – Histeria.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Manuskrypt Voynicha (47V)

92.

47V

47V

47V – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F47v.jpg 

Ukraina.

Korzeń: duży, solidnie rozgałęziony, na którego szczycie widać biało-czerwone „płomienie”. Liście: kilka dużych liści, nad którymi widać dwa mniejsze – opadające i zwiędłe. Łodyga, z której wyrastają liście jest gruba i zielona, nad liściami jest już bezbarwna. Kwiat: trzy małe kwiaty koloru granatowo-szarego wyrastają z bezbarwnych łodyg.

Korzeń: jest informacją o tym, iż dwa największe organizmy państwowe obecnie uformowane na terenach wschodniej Europy czyli: Rosję i Ukrainę łączy wspólny korzeń – Ruś Kijowska. Równie ważną kwestią jest kształt korzenia, w szczególności owych biało-czerwonych płomieni, które przypominają palący się palnik kuchenki gazowej. Łącząc kształt owego płonącego palnika gazowego z godłem Ukrainy, zrozumiałym będzie, iż tematem przewodnim tej „rośliny” są jakże dramatyczne wydarzenia na Ukrainie. Tak jak w przypadku roślin 19V i 36R – szczyt korzenia gwałtownie się kończy. Nie jest on jednak obcięty ale jego krawędzie „liżą” jęzory ognia i taki też będzie los tego państwa – płomienie nienawiści będą nieustannie podsycać ognień wojennej zawieruchy. Na dodatek gaz będący głównym nośnikiem energii, jest/będzie zarazem najważniejszym orężem tego konfliktu, a to chociażby z tego powodu, iż Rosja jest największym producentem tej energii w Europie. Liście: jako iż mamy do czynienia z przyszłością, należałoby z niezwykłą ostrożnością podejmować próby opisywania tego, czego będziemy dopiero świadkami. Tak więc, zaledwie domyślając się dalszego ciągu wydarzeń domniemywam, iż dolny segment liści koduje informację o wybuchu nadziei na przeorientowanie się ukraińskiego społeczeństwa ku bardziej demokratycznym europejskim wartościom – Euromajdan, będą one jednak zniweczone przez presję gazowego potentata, co symbolizują zwiędłe liście górnego segmentu. Przebieg tego procesu będzie trójfazowy – czego egzemplifikacją są trzy granatowo-szare kwiatki wyrastające z bezbarwnych łodyg.

47V  Ukraina.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Najnowsze komentarze

Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!

Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Visits

Weather condition