Get Adobe Flash player

Manuskrypt Voynicha (od 19V do 21V)

Jak do tej pory interpretacja poszczególnych stron Manuskryptu dotyczyła wydarzeń historycznych, które dotyczyły czasów jakie teoretycznie mogły być znane jego autorowi. „Badania pergaminu, na którym napisano manuskrypt, metodą datowania radiowęglowego, przeprowadzone w latach 2009–2011 przez specjalistów z Uniwersytetu Arizony wykazały, że pochodzi on z początku XV wieku (powstał między 1404 a 1438.”  (link)- http://pl.wikipedia.org/wiki/Manuskrypt_Voynicha

Następne ilustracje dotyczą już wydarzeń, które można by określić jako Terra incognita. Cokolwiek z tego wynika to wnioski pozostawiam każdemu z czytelników, którzy tu „zbłądzili”. (drukarka 4D) Na temat teorii dotyczących zawartości i przeznaczenia Manuskryptu, a także różnorakich głosicieli odkrywczych teorii: tych naukowo-kryptologicznych, jak i tych fantastyczno-kosmicznych, także można wiele powiedzieć, ale o nich przy innej okazji.

36.

manuscrito038

19V

19V – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F19v.jpg

Ruś i Księstwo Moskiewskie.

Korzeń: duży z licznymi odnogami, góra obcięta. Liście: dwa piętra bardzo gęsto ściśniętych, zielonych liści, przypominający koronę leśnych drzew. Kwiat: zaskakująco mizerne trzy pąki, z których wychylają się czarne płatki.

Korzeń: kilka odnóg i gruby korzeń, to informacja o wielkości i znaczeniu plemion posługujących się językiem rosyjskim. Obcięta góra korzenia symbolizuje inicjujący wpływ germańskich Waregów na powstanie zalążków państwowości. Liście: Dwie olbrzymie „leśne” kępy kodują oczywiście Ruś Kijowską i później powstałe Księstwo Moskiewskie. Kwiat: Oba te organizmy państwowe nieustanie zmagały się z sąsiadami. Ruś za przyczyną najazdów mongolskich (Tatarzy), legła, niczym młody las, pod uderzeniami pił i siekier drwali (1237 – 1240), Moskwa o swe przetrwanie musiała walczyć ze Szwedami, Krzyżakami i rzecz jasna Tatarami – trzy czarne kwiatki.

37.

manuscrito039

20R

20R – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F20r.jpg

Habsburgowie.

Korzeń: raczej spory, silnie rozgałęziony. Liście: bardzo duża liczba łodyg i drobnych listków, rosnących we wszystkie możliwe strony. Kwiat: w stosunku do ilości lisków nad wyraz skromne pąki.

Korzeń: jego rozgałęzienia to drzewo genealogiczne przodków Karola V. Liście: ich ilość i rozmiar jest wprost proporcjonalny do pozycji jaką Habsburgowie osiągnęli za panowania tego władcy – za sprawą hiszpańskich kolonii w Ameryce i Azji, pierwszy władca nad którego imperium nigdy nie zachodziło słońce. W głównej mierze stało się to za przyczyną ich polityki dynastycznej – „niech inni prowadzą wojny, ty, szczęśliwa Austria, zaślubiaj”. Kwiat: to raczej marny koniec dynastii.

38.

manuscrito040

20V

20V – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F20v.jpg

Stulecie odkryć.

Korzeń: jego kształt kojarzy się z górą. Pomiędzy korzeniem a łodygą – delikatna przerwa. Liście: przypominają małe zielone papryczki. Podobnie jak w przypadku liści 17R – w nietypowy sposób odstają one prostopadle od łodygi. Od głównej łodygi odchodzą dwie odnogi. Powyżej jeszcze dwa podobne papryczkowate listki. Kwiat: wiele drobnych czarnych kwiatków, przypominających kwiaty ostu.

Korzeń: symbolizuje ziemię, tą znaną europejczykom, której krańcami były Słupy Herkulesa. Liście: ich kształt stanowi konotację z wyprawami krzyżowymi – czyli wielokrotność podejmowanych ekspedycji, czego skutkiem było odkrycie Nowego Świata. Kwiat: niestety, odkrycia te skończyły się eksterminacją wielu ludów i plemion z dwoma największymi i wspaniałymi cywilizacjami – Azteków i Inków (dwie główne odnogi łodygi), czego dowodem jest czarny kolor kwiatków.

39.

manuscrito041

21R

21R – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F21r.jpg

Jagiellonowie.

Korzeń: raczej wątły, co ciekawsze, zupełnie bezbarwny – zaledwie zarys konturów. Liście: kępka drobnych listków, otoczonych przepięknym wianuszkiem gałązek. Kwiat: wiele drobnych wielokolorowych kwiatków wplecionych w wianuszek łodyg.

Korzeń: niezwykłość zupełnie bezbarwnego i zdawałoby się niewidocznego korzenia jest zupełnie zrozumiała jeśli wziąć pod uwagę genesis rodu Jagiellonów, a była to gałąź rodu Giedyminowiczów. Liście: wianuszek łodyg wręcz imponuje. W formie i treści kojarzyć się to może tylko z wcześniej wspomnianą dynastią Habsburgów. W szczytowym momencie Jagiellonowie skupiali pod swoim panowaniem obszar ponad dwa miliony kilometrów kwadratowych. Kwiat: członkowie tej dynastii nosili królewskie korony, a także książęce tytuły wielu europejskich krajów. 

40.

manuscrito042

21V

21V – (link)- http://voynich-ms.de/wiki/Bild:F21v.jpg

Handel czarnymi niewolnikami.

Korzeń: raczej niewielki, w środku przestrzeń powstała z połączenia dwóch odnóży – podobny do korzenia 13R. Liście: bardzo oryginalne, trzy poziomy biało-zielonych liści. Wyrastają z łodygi w podobny sposób jak liście w roślinach 17R i 20V – prostopadle do podłoża. Kwiat: duża ilość barwnych: biało-niebiesko-czerwonych kwiatków.

Korzeń: konotacje z korzeniem 13R (imperium rzymskie), będą zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, iż pochodzący jak wiadomo z Genui Krzysztof Kolumb, odkrywając Nowy Świat, otworzył, zupełnie nieświadomie, przysłowiową Puszkę Pandory – zagłady tubylczej ludności, którą wkrótce zastąpić miano bestialsko traktowanymi niewolnikami z Afryki. Liście: 17R i 20V symbolizują tematy związane z podróżami, wyprawami. Nie inaczej jest w tym przypadku, a dowodzić temu ma kształt całej rośliny – przypominającej statek z trzema rozpostartymi żaglami, których biało-zielone, naprzemiennie malowane pasy, jako żywo, przypominają barwy narodowe Nigerii. Nieprzypadkowo. Poprzez fakt, iż Nigeria jest najludniejszym krajem Afryki, leżącym w regionie, z którego pochodziło najwięcej czarnych niewolników, doskonale zatem nadaje się na symbol, całego ponad czterystu letniego zjawiska. Kwiat: biało-niebiesko-czerwonych kwiatki – to cel, miejsce przeznaczenia afrykańskich niewolników, czyli Ameryka: w szczególności jej środkowa część – Karaiby. 

19V – Ruś i Księstwo Moskiewskie.

20R – Habsburgowie.

20V – Stulecie odkryć.

21R – Jagiellonowie.

21V – Handel czarnymi niewolnikami.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze
Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Visits
Weather condition