Get Adobe Flash player

Święto Opet nad rzeką Avon

Jak co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi obserwowało letnie przesilenie w Stonehenge. No i cóż z tego. Czy wszyscy oni zdają sobie sprawę z tego w czym uczestniczyli, co symbolizuje promień wschodzącego Słońca wnikający wgłąb podkowy zbudowanej z pięciu trylitów? Dla większości z nich to tylko atrakcja turystyczna, uczestnictwo w pogańskim rytuale związanym z kultem Księżyca i Słońca. Spotkać tu można było wielu ludzi uważających, iż miejsce to ma niezwykłą, uzdrawiającą energię. Medytowali i oczekiwali na kontakt z istotami z kosmosu. Tak oni jak i wszyscy inni „znawcy” nie podejrzewają nawet jakie jest rzeczywiste przesłanie tego miejsca, a jest ono tożsame z tym wszystkim co wcześniej na przykładach starożytnego Egiptu czy megalitycznej Europy już opisywałem. Przyglądając się całemu kompleksowi obiektów kultu usytuowanych na równinie Salisbury Plain (hrabstwo Wiltshire), począwszy od: New Henge, The Cursus, Lesser Cursus, Fargo Plantation, Woodhenge, Durrington Walls, Bluehenge, Stonehenge, The Avenue, a także co równie istotne biorąc pod uwagę sam kształt fragmentu rzeki Avon, można dojść do wniosku, iż rzeka ta swoim kształtem, (a także i symboliką świątyń) przypomina męski narząd rozrodczy w równie podobny sposób jak fragment rzeki Nil w pobliżu świątyń Karnak i Luksor.

Salisbury Plain

Salisbury Plain

Starożytny Egipt - mapa

Starożytny Egipt – mapa

Tak jak kapłani w starożytnym Egipcie uczestniczyli w tajemniczej ceremonii podczas święta Opet, tak też i tu na równinie Salisbury, mniej więcej w tym samym czasie, kapłani „megalitycznej Europy” uczestniczyli w ceremonii o podobnym znaczeniu.

http://gloriaolivae.pl/?p=1817

The Cursus to ogromny fallus w stanie erekcji (Lesser Cursus to fallus w stanie spoczynku), który wystrzeliwuje swoje nasienie czego symbolem jest Woodhenge – dokładnie w linii prostej na kierunku wystrzału z męskiej „armatki”.

Cursors - Woodenhenge

Cursors – Woodhenge

Woodenhenge

Woodhenge

New Henge symbolizuje worek mosznowy.

Cursus

Cursus

The Cursus (fallus) – na zamieszczonej poniżej grafice w nadzwyczaj dokładny sposób zaznaczone są nawet takie szczegóły męskiej anatomii jak zarost łonowy – Fargo Plain, czy też napletek – Long Barrow

The Cursus

The Cursus

Zachodni brzeg, Karnak, Luksor

Zachodni brzeg, Karnak, Luksor

Durington Walls

Durington Walls

Tak jak podczas święta Opet, gdzie to męski czynnik powstania życia wędrował rzeką Nil z Karnak do Luksoru, tak tu pojedynczy „zwycięski” plemnik i komórka jajowa tworzący zygotę – Durrington Walls (Karnak) płynie rzeką Avon do miejsca gdzie to życie przez dziewięć miesięcy będzie się rozwijać – do Stonehenge – macica (Luksor). Wcześniej jest jeszcze Bluehenge – pochwa.

Bluehenge

Bluehenge

Cussus

Cussus

I taka jest właśnie rozkodowana wiedza tajemna Salisbury Plain.

http://gloriaolivae.pl/?p=1693

Stonenenge

Stonenenge

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze
Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Visits
Weather condition