Get Adobe Flash player

Il Etait Une Fois… La Vie – Było sobie życie.

Jak już wspominałem przy okazji opisywania Manuskryptu Voynicha – części zielarskiej, manuskryptu nie należy, nie można dekodować w taki sposób, w jaki czyni to większość fascynatów kryptologii – próbując doszukiwać się wszelkich podobieństw do współczesnych roślin. Także próba komputerowego szukania sensu w układzie pisma, nawet w pojedynczych pikselach, jest skazana na porażkę.
Część zielarska stanowi, według mnie, swoiste kompendium wiedzy o Ewolucji Życia na Ziemi – począwszy od jego kosmologicznego aspektu, poprzez ewolucję człowieka (Teoria Darwina), aż po prehistorię, a także historię współczesną. W dalszej części sekcji zielarskiej jej autor zaszyfrował wszystkie najważniejsze wydarzenia z naszej historii powszechnej z taką dokładnością, iż niejeden podręcznik do nauki historii mógłby mu pozazdrościć dokładności. Mało tego, zaszyfrowane ilustracje Manuskryptu opisują także całkiem współczesne wydarzenia jak również te których dopiero będziemy świadkami w przyszłości! Część zielarska to nie opowieść o ziołach.
W części biologicznej, która będzie tematem moich kolejnych wpisów, również nie tekst jest ważny a ilustracje. Część biologiczna to nie opowieść o zabiegach balneologicznych, sposobach leczenia – spa. Część biologiczną należy rozumieć w ten sam sposób jak to przedstawił Albert Barillé we francuskim serialu animowanym: Il Etait Une Fois… La Vie – Once Upon a Time… Life.

Część biologiczna Manuskryptu Voynicha, to w graficzno-symboliczny sposób przedstawiona wiedza o najistotniejszych częściach składowych fizjologii człowieka.

Próba zinterpretowania ilustracji jako rebusu, nie dopatrując się sensu w celowo wprowadzającym w bezowocną woltę tekście, stanowi, moim zdaniem, (co poniżej zamieszczone wpisy temu dowodzą), jedyną drogę do rozkodowania Manuskryptu.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze
Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Visits
Weather condition