Get Adobe Flash player

Led Zeppelin I – Hadeik

led zeppelin I

Jeśli chodzi o nawę zespołu Led Zeppelin to oficjalnie wiadomo że:

„Autorstwo nowej nazwy zespołu, przyjętej 25 października, przypisuje się Entwistlowi i Moonowi z The Who – stwierdzili oni bowiem, iż supergrupa z nimi na pokładzie plus Page i Beck pikowałaby w dół jak „ołowiany balon” (lead baloon). Następnie Peter Grant zaproponował, aby wyrzucić literę „a”, by nikt nie wymawiał pierwszego członu nazwy jako leed. Słowo baloon zostało zastąpione przez zeppelin, tak ukuto nazwę Led Zeppelin, będącą dla Page’a wyrażeniem symbolizującym jednocześnie ciężar i lekkość. Rozpatrywano wówczas także: The Mad Dogs, The Mad Boys oraz The Whoopie Cushions.”  (link) – https://pl.wikipedia.org/wiki/Led_Zeppelin 

Powtórzę to co zamieściłem we wcześniejszym wpisie pod tytułem „woda, ogień, ziemia, powietrze”: „I tak dalej i temu podobne bzdety, z których zapewne śmieją się tak Jimmy Page jak i inni wtajemniczeni członkowie zespołu. […] cała dotychczasowa interpretacja symboli umieszczonych na płycie Led Zeppelin IV to wprowadzająca na fałszywe tory fikcja, która miała za zadanie odwracać uwagę jej odbiorcom od prawdziwej gnostyckiej wiedzy.”

A także wpis niżej: Przypomnę tylko, że Jimmy interesował się w swoim czasie wiedzą tajemną. I właśnie w tym kierunku należy iść by właściwie zinterpretować jego pięć, a nie cztery symbole – to pierwsza ważna wskazówka by właściwie odkodować jego tajemnicę. […] Notabene, tekst wszystkich piosenek, jak również i symbolika okładki oraz wnętrza płyty, są także, jakże by nie inaczej, zaszyfrowaną informacją.”

Przyszedł na to czas by przyjrzeć się bliżej ilustracjom na okładkach płyt jak i samej, jakże banalnej, nazwie zespołu. Wnioskując z poniżej zamieszczonego cytatu Jimmy Page’a, koncepcja oficjalnej nazwy zespołu stała w istotnej sprzeczności z jego wcześniej podjętym (gnostyckim) planem. 

Nazwa zespołu pochodzi od popularnego określenia sterowców (nawiązującego do nazwiska niemieckiego konstruktora tych maszyn), nie dziwi zatem, że na okładce pierwszego albumu widnieje właśnie zeppelin. Zaprojektowanie okładki zlecono George’owi Hardiemu. Zaproponował wizerunek sterowca w chmurach; pomysł nie spotkał się jednak z aprobatą Jimmy’ego Page’a. Gitarzysta zaproponował w zamian wykorzystanie zdjęcia z katastrofy pasażerskiego liniowca LZ 129 Hindenburg, do której doszło 6 maja 1937 roku, podczas cumowania, po jego pierwszym locie przez Atlantyk. Autorem wykorzystanej fotografii był fotoreporter Gus Pasquarell z dziennika „Philadelphia Bulletin”. Hardie przerobił zdjęcie, nadając mu monochromatyczny wygląd za pomocą kalki kreślarskiej.” (link)- http://pablosreviews.blogspot.com/2014/06/historie-okladek-led-zeppelin.html 

Zamieszczone ilustracje, niczym nić Ariadny, wskazują jakim torem myślenia trzeba iść by wyjść z labiryntu błędnych skojarzeń. Kształt sterowca – w formie cygara, jak i w szczególności żebrowanie kadłuba bardzo podobny jest do siatki kartograficznej Ziemi.

02_Ziemia_-_siatka_kartograficzna.jpg

zeppelin

Biorąc zatem podobieństwo sterowca do siatki kuli ziemskiej za punkt wyjścia do dalszych rozważań, a także co ważniejsze wszystko to co do tej pory na tym forum zamieściłem, to zrozumiała będzie sugestia Page’a by nie był to zwykły sterowiec , a sterowiec w ogniu – Zeppelin, albowiem to właśnie ten a nie inny sterowiec miał symbolizować planetę Ziemia w chwili jej narodzin (Hadeik) – w chwili kiedy całą jej powierzchnię pokrywała jedna wielka ognista powłoka – lawa.

LAWA

zeppelin w ogniu

początki istnienia planety

Obawiam się, że kto nie czytał tego bloga od początku ten niewiele zrozumie – dotyczy to wszelkich jednorazowych, przypadkowych czytelników, ale jest na to rada – trzeba wrócić do jego genesis. Najistotniejszym wpisem dla zrozmienia całości tematu jest: „Chrześcijaństwo – czyli wielki sen”, a w nim fragment dotyczący „Diagramu ofitów”. Następne moje wpisy będą dotyczyły tej właśnie zaszyfrowanej wiedzy, której kolejną emanacją są wszystkie kolejne albumy zespołu Led Zeppelin jak i teksty ich utworów. Najistotniejszą wiadomością, która wynikać powinna z tego wpisu jest informacja, iż okładka pierwszej płyty Led Zeppelin symbolizuje pierwszy etap formowania się powłoki naszej planety (Hadeik) – pierwszy etap formowania się życia w ogóle.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze
Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Visits
Weather condition