Get Adobe Flash player

Brodaty mężczyzna

Jak nie trudno zauważyć, począwszy od czwartej płyty zespołu Led Zeppelin, wszystkie wydarzenia koncentrują się wokół biografii „brodatego mężczyzny”. Wewnątrz płyty znajduje się dodatkowa koperta, na której wydrukowana została lista utworów, informacje o nagraniu, tekst utworu Stairway to Heaven, a także mały rysunek przedstawiający brodatego mężczyznę trzymającego (czytającego) książkę. Czwarta płyta opowiada o wydarzeniach z jego przeszłości, natomiast wszystkie kolejne nie są już tylko „pamiętnikiem”, ale dotyczą rzeczy bardziej zjawiskowych, których wytłumaczenie nie jest już tak łatwe do sfalsyfikowania, ponieważ wkraczamy w sferę prekognicji sensu stricto.

We wpisie dotyczącym okładki czwartej płyty twierdziłem, iż postać ta nawiązuje w swojej gnozie do postaci brodatego mężczyzny z „plate 67” zamieszczonego w manuskrypcie „The Lost Book of Nostradamus”.

(link)- http://the-red-thread.net/KNIGHTS/secret67.html

plate67

Więc właśnie, kim jest ten mężczyzna, kogo lub co on symbolizuje? Pora by dokładniej przyjrzeć się tej „postaci”. Jeśli chodzi o sam manuskryt, to całą wiedzę ogólną odnośnie historii jego odkrycia, jak i zawartości, można zaczerpnąc z linku – https://en.wikipedia.org/wiki/Vaticinia_Nostradami

W tym momencie chciałbym skoncentrować się na tej konkretnej stronie – nie odnosząc się na razie do jego pozostałych, równie istotnych ilustracji. Cóż, obok fizycznego podobieństwa, łączyć może ta postać brodacza: z albumu czwartej płyty zespołu, oraz ze średniowiecznego manuskryptu? By cokolwiek więcej powiedzieć na ten temat, konieczne jest jeszcze jedno małe wprowadzenie jakim jest wstęp do książki Gloria olivae. Z tekstem wstępu można zapoznać się w zakładce: Książka, która zamieszczona jest w górnej części blogu, jednakże dla lepszego wyeksponowania tematu poniżej przedstawiam najistotniejszy jego fragment.

Sumę wiedzy współcześnie żyjącego człowieka wchodzącego w trzecie tysiąclecie porównałbym do Drzewa. Liście symbolizują całą ludzkość, rozwijającą się z pokolenia na pokolenie. Co rok drzewo to zrzuca je na zimę, aby z nastaniem wiosny z nowych pęków całą swoją zielonością odrodzić się do życia. Każdy taki listek to człowiek, jednostka społeczeństwa. Zmaga się on z życiem, ulegając nieustannie różnym „podmuchom” historii np. wojnom, kataklizmom, epidemiom. Liście te wyrastają z gałązek, gałęzi, konarów. Jest to cały dorobek ludzkości. Wszystko co człowiek w ciągu rozwoju swojej cywilizacji osiągnął – jego wierzenia, religie, rozwój nauki i techniki, systemów społeczno – politycznych (od niewolnictwa do demokracji) itp. Cały przebieg tego procesu zapisywany jest nieustannie w pniu tego drzewa. Każda „zmiana” odkładana jest „słój po słoju”, od początku naszej historii w jego wnętrzu.

Tak więc, historia jest pniem tego drzewa. Dzięki paleologii możemy „zobaczyć” inne takie prehistoryczne drzewa. Znajdują się one w „skamieniałym lesie” w głębi Ziemi. Jak potwierdzają to badania naukowe, 99 procent gatunków zamieszkałych w różnych epokach Ziemię, wymarło. Wiele z tych gatunków pozostawiło po sobie skamieniałości. Drzewo nie składa się tylko z liści, gałęzi i pnia. Jak każdy dobrze wie, jego najważniejszą częścią składową są korzenie. To dzięki nim drzewo to czerpie „soki” potrzebne do życia. Czym w tej „układance” są korzenie? Dla człowieka korzeniami, bez których nie mógłby nie tylko żyć ale i istnieć – jest Bóg. Jakkolwiek by go nie nazywano, czy byłby to Bóg judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, czy też innych wiar i religii niemonoteistycznych, to Bóg jest naszą „alfą i omegą”. Jest naszym początkiem i końcem, od którego wszystko zależy i do którego w końcu zmierzamy. (Genesis 1:27).

Mój pomysł na książkę wykluwał się kilka lat, a zmaterializował się w roku 2004 (wydanie – rok 2010). Z manuskryptem The Lost Book of Nostradamus zetknąłem się przypadkiem (podczas opracowywania gnozy Nostradamusa) kilka lat temu, natomiast z brodaczem z czwartej płyty zespołu Led Zeppelin „poznaliśmy się” zaledwie kilka miesięcy temu.

Zatem, najpierw pojawił się pomysł drzewa z książki Gloria olivae, następnie drzewo brodacza z manuskryptu The Lost Book of Nostradamus, a na końcu brodaty mężczyzna z czwartej płyty zespołu Led Zeppelin. Jaki z tego można wysnuć wniosek? Chyba tylko taki, jaki widnieje na stronie książki trzymanej przez brodacza z manuskryptu napisany w języku angielskim – „One male”.

plate67b

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze
Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Visits
Weather condition