Get Adobe Flash player

Lost Book of Nostradamus – puzzle oraz logiczno-historyczny ciąg wydarzeń

Kim jest ten „brodaty mężczyzna”, kogo lub co on symbolizuje – nie jest już tajemnicą, jednakże można by zadać sobie pytanie: co z pozostałymi ilustracjami tego manuskryptu, czy coś równie istotnego da się o nich powiedzieć? Nie jest to odpowiedni czas ani miejsce na bardziej szczegółowe analizy, ale porównując tylko genezę powstania manuskryptu, określanego jako Lost Book of Nostradamus (XIII – XIV wiek) z potwierdzonym przez historyków, niepodważalne autentycznym literackim dorobkiem Michela de Nostredame (wiek XVI), to wyraźnie widać oczywistą różnicę w czasie powstania obu tych „przepowiedni”.

The Vaticinia Michaelis Nostradami de Futuri Christi Vicarii ad Cesarem Filium D. I. A. Interprete (The Prophecies of Michel Nostradamus on The Future Vicars of Christ to Cesar His Son, As Expounded by Lord Abbot Joachim), or Vaticinia Nostradami (The Prophecies of Nostradamus) for short, is a collection of eighty watercolor images compiled as an illustrated codex. A version of the well-known Vaticinia de Summis Ponticibus of the 13th-14th century, it was discovered in 1994 by the Italian journalists Enza Massa and Roberto Pinotti in the Biblioteca Nazionale Centrale di Roma (Central National Library) in Rome, Italy. The document can be found in the library under the title Fondo Vittorio Emanuele 307.

(link)- https://en.wikipedia.org/wiki/Vaticinia_Nostradami

Oprócz tego oczywistego kilku wiekowego rozminięcia się w czasie, można jednak doszukać się innej, bardziej istotnej analogii – w symbolice przesłania (co zapewne na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić), a także i w samej strukturze obu tekstów źródłowych (co jest już zauważalne). Fakt tego podobieństwa stanowi przyczynek do wydedukowania ciekawego wniosku.

Przy okazji rozkodowywania przepowiedni Nostradamusa twierdziłem, iż jego najbardziej znane dzieło – Centurie, to celowo rozsypane i pomieszane „niezrozumiałe” puzzle, natomiast Almanachy Prognostyki i Wróżby są już usystematyzowane w jeden logiczno – historyczny ciąg wydarzeń. (link)- http://gloriaolivae.pl/?cat=6

Jak sądzę, podobnym zabiegiem posłużyli się twórcy poprzedniej emanacji wiedzy tajemnej – Lost Book of Nostradamus  z trzynastego wieku. (link)- http://the-red-thread.net/KNIGHTS/templarsecret.html

Poczawszy od plate 66 do plate 78 – jest to usystematyzowana w jeden ciąg opowieść o wydarzeniach, których właśnie jesteśmy, lub niebawem będziemy świadkami, z kolei wszystkie poprzednie plate: od pierwszego do 65 – to celowo rozsypane puzzle z najważniejszych epizodów z naszej historii powszechnej. (Plate 79 i 80 to już inna „bajka” – ta bardziej odległa.)

Więcej na ten temat przy innej okazji, teraz jednak najistotniejszym jest zauważenie analogii w strukturze obu tych odmiennych, ale jakże podobnych, „dzieł”. I w tym właśnie zawiera się najważniejsze przesłanie tego wpisu.

Domniemanie, iż jakoby manuskrypt Lost book of Nostradamus miałby być dziełem samego mistrza z Salon lub jego syna Cezara, jest równie prawdopodobne jak potocznie funkcjonująca wiedza o Manuskrypcie Voynicha, który przecież nic wspólnego z Michałem Wojniczem nie miało – jest tylko ogólnie rozpoznawalnym hasłem rozpoznawczym średniowiecznego manuskryptu niewiadomego pochodzenia.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze
Przysłowia i sentencje

Jest coś wyższego w górze, które miesza zamiary śmiertelnych (co przeszkadza zamiarom śmiertelników).
Walerian Łukasiński
----------------------
Bo chociaż wszystko się dzieje według tego logosu zawsze, zawsze ludzie tego nie pojmują.
Heraklit
---------
Człowiek zmienia się stale i wciąż odnawia w niekończącym się ciągu, który nazywamy czasem.
Człowiek będzie musiał pojąć czas
i opanować go. Albowiem czas jest nasieniem wszechświata.
Mahabharata
---------------
Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.
Albert Einstein
----------------

Jak ten czas leci!
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Visits
Weather condition