Metoda silvy


Metoda , z którą zaznajamiają kursantów wykładowcy z Metod Silvy Polska , nie jest metodą czasochłonną bo wystarczy stosowanie jej przez kilka minut dziennie ( https://metodasilvypolska.pl/ ). To co jest ważne to systematyczność oraz konsekwencja jej stosowania. W metodzie tej nie skupiamy się na problemie ale na rozpatrywaniu i postrzeganiu problemu z perspektywy jego rozwiązania.

  • Metodę silvy można zastosować przy łagodnym budzeniu swojego organizmu o określonej godzinie.
  • Wystarczy przed zaśnięciem zwizualizować tarczę zegara ze wskazówkami ustawionymi na określoną godzinę.
  • Na początku możemy budzić się z lekkim odchyleniem minutowym.
  • Dzięki nastawieniu na budzenie o określonej godzinie organizm w miarę zbliżania się do określonej godziny przechodzi w stan czuwania co jest bardziej naturalne dla organizmu.


Metoda silvy przynosi ludziom pozytywne rezultaty dzięki połączeniu trzech czynników: wiary, oczekiwania oraz pragnienia. Należy te trzy czynniki wzmocnić poprzez adekwatne uczucia, które poczujemy gdy zmaterializujemy nasz cel. W jednej z technik metody należy zwizualizować osiągnięcie celu w białej ramie. Ta metoda stosowana jest przez ludzi dążących do realizacji własnych celów. Wśród korzyści wynikających ze stosowania technik metody silvy można wymienić: poprawę pamięci, zwiększenie efektywności własnych działań, obniżenie hormonu stresu w organiźmie, zwiększenie efektywności działań poprzez czerpanie z mądrości zmagazynowanej w podświadomości, poprawa jakości snu, poprawa funkcjonowania organizmu.

Metoda silvy powstała w roku 1944 a jej nazwa pochodzi od nazwiska jej wynalazcy Meksykanina Jose Silva. W metodzie tej dąży się do przeprogramowania umysłu. Zastąpienie niesprzyjających programów programami wspierającymi. Bardzo ważna jest tu relaksacja, która najefektywniejsza jest w stanie alfa. W stanie relaksacji dochodzi do współpracy świadomości z podświadomością oraz nadświadomością. Pozytywny wpływ na organizm ma swój wyraz poprzez zmniejszenie zawartości hormonu stresu we krwii.

Dzięki temu dochodzi do pozytywnego wpływu na układ odpornościowy oraz na wzmocnienie serca.